“İktisadi ve İdari Bilimler Erasmus+ Konsorsiyumu Projesi” Protokolü İmzalandı

 

“İktisadi ve İdari Bilimler Erasmus+ Konsorsiyumu Projesi” Protokolü İmzalandı

Amasya Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası ile Isparta Ticaret ve Sanayi Odası arasında “İktisadi ve İdari Bilimler Erasmus+ Konsorsiyumu Projesi” protokolü imzalandı.

Süleyman Demirel Üniversitesi’nin yürütücüsü olduğu protokolü; Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, Amasya Ticaret ve Sanayi Odasını temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şevket Çimen ve Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Musa Çağrı Can imzaladı.

Süleyman Demirel Üniversitesi’nde gerçekleştirilen protokol imza törenine, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nihat Ayyıldız, Prof. Dr. Mehmet Saltan, Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu, SDÜ Uluslararası İlişkiler Genel Koordinatörü Prof. Dr. Bilge Hürmüzlü Kortholt, SDÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Gençtürk, SDÜ Uluslararası İlişkiler Genel Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Mörel, Amasya Üniversitesi Erasmus Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Aslan Say, SDÜ Erasmus Kurum Koordinatörlüğünden Öğr. Gör. İpek Gümüşcan ve Dilek Gürlevik katıldı.

Toplam 10 öğrencinin staj hareketliliği ve 7 personelin ders verme hareketliliğinin gerçekleştirileceği “İktisadi ve İdari Bilimler Erasmus+ Konsorsiyumu Projesi” kapsamında 30.000-€ hibe hak edilmiştir. Ayrıca konsorsiyum ortağı iki yükseköğretim kurumu 2027 çağrısına kadar her yıl Türkiye Ulusal Ajansı’nın konsorsiyumlar için ayırdığı bütçeden ek hibe talep edebilecek.

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü