Amasya Üniversitesi ile Romanya’da bulunan Craiova Tıp ve Eczacılık Üniversitesi ve Craiova Üniversitesi arasında akademik araştırmalar ile projelerde iş birliğinin devamı için ikili anlaşma imzalandı.

Craiova Üniversitesi’nde gerçekleşen imza törenine Craiova Üniversitesi Rektörü Prof. Cezar Ionuţ Spînu ve Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı katıldı. Romanya Craiova Üniversitesi’nde açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Süleyman Elmacı; bu anlaşma ile Üniversitemiz Sağlık Bilimleri’nde eğitim gören öğrencilerin Craiova Üniversitesinde yaz stajlarını yapabileceği müjdesini verdi.

Craiova Tıp ve Eczacılık Üniversitesi Rektörü Prof. Univ. Dr. Dan- Ionut Gheonea ile de buluşan Rektör Elmacı, iki üniversitenin Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinin öğrencilerinin değişimleri için ikili anlaşma imzaladı. Craiova Tıp ve Eczacılık Üniversitesi’nde gerçekleşen imza töreninde Rektör Elmacı; “Bu anlaşma ile özellikle üniversitemizde uzmanlık eğitimi alan doktorların karşılıklı bilgi alışverişlerinin geliştirilmesi için hareketlilik gerçekleştirilmesi ve bu hareketliliklerin üniversitelerce desteklenmesi sağlandı. Yine Amasya Üniversitesi ve Craiova Tıp ve Eczacılık Üniversitesi akademik personelinin karşılıklı araştırmalar yapabilmelerini sağlayacak bir platform oluşturulmasına ve uygun görülen araştırmaların karşılıklı desteklenmesine karar verildi. Amasya Üniversitesi olarak uluslararası çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

Ayrıca Craiova Tıp ve Eczacılık Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Bilimler binası ve laboratuvarlarında incelemelerde bulunan Rektör Elmacı daha sonra Türkiye’nin Bükreş Büyükelçiliğinde Eğitim Müşaviri Prof. Dr. Serpil Murtezaoğlu ve Maarif Vakfı Romanya Temsilcisi Alparslan Ateş ile bir toplantı gerçekleştirerek Maarif Vakfı mezun öğrencileri ile Amasya Üniversitesi’nin iş birliğiyle yapılacak projeleri değerlendirdi.

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

 11