2021 YILI PROJE DÖNEMİ ERASMUS+ ÖĞRENCİ HAREKETLİLİĞİ NİHAİ SONUÇLARI

2021/2022 Akademik Yılı Erasmus+ Öğrenci Hareketliliği nihai sonuçları tıklayınız.

15 gün içerisinde sonuçlara itiraz edebilirsiniz. İtiraz için erasmus@amasya.edu.tr mail adresine dilekçenizi gönderebilirsiniz.

Erasmus+ Öğrenci Hareketliliğinden faydalanma hakkı elde eden öğrenciler Erasmus+ El Kitabı’nda belirtilen yabancı dil (50 ve üzeri yabancı dil puanına sahip olma) ve akademik başarı düzeyi şartları göz önünde bulundurularak belirlenmiştir.

Asil olarak hareketlilik hakkı elde etmiş ancak bu hakkından feragat etmek isteyen öğrencilerin yerine sırasıyla yedek listedeki öğrencilere hak verilecektir. Bu durumdaki öğrencilerimize tarafımızca bilgilendirme yapılacaktır. Ayrıca yedek statüsündeki öğrencilerimiz “hibesiz” olarak Erasmus+ Öğrenci Hareketliliği’nden faydalanma hakkına sahiptirler.

Bilindiği üzere Erasmus+ Öğrenci Hareketliliği, “Öğrenim Hareketliliği” ve “Staj Hareketliliği” olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilmektedir. Öğrenim Hareketliliği’nden faydalanmak isteyen öğrencilerimizin, /ikili-anlasmalar.aspx adresinden anlaşmalı kurumlar listesini kontrol etmeleri gerekmektedir. Bu öğrencilerimizin ikili anlaşmalar listesinden gitmek istedikleri yükseköğretim kurumunu belirleyip bu bilgi ışığında Aday Başvuru Formunu doldurmaları ve bu formu 28.05.2021 Cuma saat 16:00’a kadar erasmus@amasya.edu.tr eposta adresine göndermeleri gerekmektedir.

İkili anlaşmaları görmek için tıklayınız. 

Aday başvuru formunu indirmek için tıklayınız. 

Öğrenim Hareketliliği için Aday Başvuru Formunu doldurup, tarafımıza eposta olarak ileten öğrencilerimiz yurt dışı anlaşmalı kurumlara aday gösterilecektir. Karşı kurumdan onay alan öğrencilerimize süreç ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır. Ayrıca farklı sebeplerle başvuruları reddedilen öğrencilerimiz için de süreç takibi yapılarak kendilerine bilgilendirme yapılacaktır.

Öğrenim Hareketliliği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Öğrenim Hareketliliği iş akış şeması için tıklayınız.

Erasmus+ Staj Hareketliliği, yükseköğretim kurumunda kayıtlı bir öğrencinin yurtdışındaki bir işletmede staj yapmasıdır. “Staj”, bir yararlanıcının programa katılan başka bir ülkedeki bir işletme veya organizasyon bünyesindeki mesleki eğitim alma ve/veya çalışma deneyimi kazanma sürecidir. Staj yerini bulmak ve kabul almak öğrencilerimizin sorumluluğundadır. Öğrencilerimizin staj hareketliliğini gerçekleştirecekleri yurt dışındaki kurumla iletişim kurup onay aldıktan sonra Amasya Üniversitesi Erasmus+ Ofisi ile bağlantıya geçmeleri gerekmektedir. Staj Hareketliliği için öğrencilerimizin Erasmus+ K103 El Kitabı’nda (sayfa 8) belirtilen şartlara uygun staj yeri bulmaları ve staj için gidilecek ülkeye seyahat yasağının olmaması durumunda hareketlilik istenilen zamanda gerçekleştirilebilecektir.

Staj Hareketliliği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Staj Hareketliliği iş akış şeması için tıklayınız.

Not : Asil listedeki öğrencilerimizin hareketlilik süreçlerine bağlı olarak yedek statüsündeki öğrencilerimize hibe ödeme imkanı olabileceğinden, yedek statüsündeki öğrencilerimizin de staj yeri bulma konusunda girişimlerde bulunmaları tavsiye edilir. Yedek öğrencilerimizin hareketliliklerden hibeli olarak faydalanma imkânı elde etmesi durumunda kendileriyle irtibata geçilecektir.

Daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak için Erasmus+ 2020 El Kitabını inceleyebilirsiniz ya da  erasmus@amasya.edu.tr e-posta adresine sorularınızı iletebilirsiniz.

Detaylı bilgi için:

Amasya Üniversitesi

Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğü

Telefon  :  + 90 (358) 252 71 91

Santral  :  + 90 (358) 211 50 05 / 2150

E-posta: erasmus@amasya.edu.tr

Web :http://www.erasmus.amasya.edu.tr