ERASMUS+ 2020 ÖĞRENCİ HAREKETLİLİĞİ HAKKINDA

Erasmus+ 2020 döneminde haraketlilik hakkı kazanan öğrencilerimizin güncellenen listesi için tıklayınız.

Erasmus+ 2020 dönemi için hak kazanmış olup öğrenim hareketliliğinden faydalanmak isteyen öğrencilerimizin, /ikili-anlasmalar.aspx adresinden anlaşmalı kurumlar listesini kontrol etmeleri gerekmektedir.  İkili anlaşmalar listesinden gitmek istedikleri yükseköğretim kurumunu belirleyip bu bilgi ışığında Aday Başvuru Formu’nu doldurmaları ve bu formu 28.05.2021 Cuma saat 16:00’a kadar erasmus@amasya.edu.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir. Öğrenim hareketliliği için Aday Başvuru Formunu doldurup tarafımıza e-posta gönderen öğrencilerimiz yurt dışı anlaşmalı kurumlara aday gösterilecektir.

İkili anlaşmaları görmek için tıklayınız. 

Aday başvuru formunu indirmek için tıklayınız. 

Karşı kurumdan onay alan öğrencilerimize süreç ile ilgili bilgilendirmeler yapılacaktır. Ayrıca mevcut Covid 19 salgınından kaynaklı ortaya çıkan sebeplerden dolayı ya da başka sebeplerle başvuruları reddedilen öğrencilerimiz için de süreç takibi yapılarak kendilerine bilgilendirme yapılacaktır.

Öğrenim hareketliliği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Öğrenim Hareketliliği iş akış şeması için tıklayınız.

Staj hareketliliği için öğrencilerimizin Erasmus+ K103 El Kitabı’nda  (sayfa 8) belirtilen şartlara uygun staj yeri bulmaları ve staj için gidilecek ülkeye seyahat yasağının olmaması durumunda hareketlilik istenilen zamanda yapılabilecektir.  Erasmus+ K103 El Kitabı için tıklayınız.

Staj Hareketliliği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Staj Hareketliliği iş akış şeması için tıklayınız.

Not: Asil listedeki öğrencilerimizin hareketlilik süreçlerine bağlı olarak yedek durumundaki öğrencilerimize hibe ödeme imkânı olabileceğinden, yedek durumundaki öğrencilerimizin de staj yeri bulma konusunda girişimlerde bulunmaları tavsiye edilir. Yedek öğrencilerimizin hareketliliklerden hibeli olarak faydalanma imkânı elde etmesi durumunda kendileriyle irtibata geçilecektir.

Daha fazla bilgi için:

Amasya Üniversitesi

Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğü

Telefon: + 90 (358) 252 71 91

Santral :  + 90 (358) 211 50 05 / 2150

E- Posta: erasmus@amasya.edu.tr

Web     : http://www.erasmus.amasya.edu.tr

Adres: Akbilek Mah. Hakimiyet Cad. Milli Hakimiyet Yerleşkesi No:4/3, Amasya Üniversitesi, Rektörlük Binası Kat: 3 Erasmus+ Ofisi (B316)  05100-01 Merkez / AMASYA